Kayseri Asansörlü Ev Taşımacılar,

ADİL FİYATLANDIRMA
Evden eve nakliyat hizmeti almak için yola çıktığınızda görüştüğünüz firmalardan birbirine çok farklı fiyatlar aldığınızı fark edersiniz. Bu fark bazen o kadar olur ki iki fiyat arasında 2 katını bile geçer.

Doğal olarak, evden eve nakliyat fiyatlarındaki bu fark kafanızı karıştırır ve işin içinden çıkmanızı zorlaştırır.

Peki, bu kadar farklı fiyat almanızın temel nedeni nedir?

Bu birçok nedene bağlı olarak değişmektedir. İnternetteki evden eve nakliyat fiyatları ya da hesaplama araçları sizlere genelde standart bir taşınma için ortalama ücret çıkartırlar. Bu ücretleri baz alarak yaklaşık bir sonuç elde etseniz de, her taşıma kendi başına özelliklere sahip olacağından asla gerçek ve adil bir fiyatlandırmayı sunamaz.

Bunun temel iki nedeni vardır:

1-Evden eve nakliyat firması
2-Evden eve nakliyat müşterisi
Evden eve nakliyat firması
Evden eve nakliyat firması tarafındaki sorunlar ise kendi içinde iki teme nedene ayrılır.

Bunlardan birincisi hiçbir ekspertiz yapmadan standart bir taşıma hizmeti gözetilerek teklif edilen nakliyat ücretleridir.

Diğeri ise ondan çok daha büyük bir problem olan, aradığınız ve konuştuğunuz kişilerin aslında bir nakliyat firması olmamasıdır.

Nakliyat firmalarına iş paslayan ve kendilerini nakliyeci olarak tanıtan, hatta internette web siteleri, ilanları, adresleri vs gibi bilgileri olan birçok kişi vardır. Siz onlara ulaştığınızda, onlar işi onaylatmak için çok cazip fiyatlarla iradenize müdahale ederler. İşi aldıklarında ise, yine çevrelerinde amatörce bu işi yapan kamyon sahibi kişilere satarlar. Verdikleri fiyattan almak istedikleri komisyonda düşünce nakliyeci kar edebilmek için ya müşteriye ekstra masraflar çıkarır, ya da çok özensiz bir nakliye hizmeti ile eşyalarınızın zarar görmesini de içeren birçok zarar verir.

Sonuç olarak evden eve nakliyat firmalarının hatalarından kaynaklanan bu çok önemli iki kriter yüzünden sağlıklı bir nakliyat hizmeti için doğru bir nakliye fiyat almanızı engeller. Size sunulan evden eve nakliyat ücretleri arasındaki farklılıklar bu yüzden çoğunlukla karşınıza çıkar.

Evden eve nakliyat müşterisi

Evden eve nakliyat müşterilerinin beyanlarına güvenilerek teklif edilen nakliye fiyatlarıdır. Müşteri taşınma operasyonunun tüm aşamalarını doğru bir şekilde beyan etmez ya da bilinçli olarak yanlış beyanda bulunursa, nakliye şirketi eşyaları taşıma için geldiğinde karşılaştığı tabloya göre ya taşıma ilinden vazgeçer, ya da ekstra fiyat talep eder.

Peki, nedir bu kriterler?

Öncelikle eşyalarınızın hacmi konusudur. 3+1 bir eve sahipsinizdir ama 2+1 demiş olabilirsiniz. Genelde az eşya olan oda söyleme ihtiyacı hissedilmez. Ya da 2+1 odanız vardır gerçekten ancak, eşya sayınız ya da hacimleri standarttan fazla olabilir. Bunu da beyan etmemiş olabilirsiniz. Bu durumda nakliye firması doğru kamyonla gelmemiş olabilir. Ek sefer yapmak zorunda kalabilir. Ya da, taşıma personelinin sayısını artırmak zorunda kalabilir. Bu durumda size yanlış ya da eksik beyanlarınızdan dolayı ekstra fiyat çıkarabilir.

Diğer bir konu ise, her iki evin de konumu hakkındadır. Bunlar kısaca, evin önüne kamyon yanaşıp yanaşmadığından, evlerin hangi katlarda olduğu, merdivenlerin taşınmaya uygun olup olmadığı, asansör kullanımına izin verilip verilmediği, taşınma saatlerinin sorun olup olmayacağı gibi birçok konudur.

Evden eve nakliyat müşterisi bunları nakliye firmasına doğru bir şekilde aktarmadığı zaman da maalesef anlaşmazlıklar çıkabilmektedir.

Örneğin kamyon evin önüne yanaşamazsa, bu nakliye firması için ekstra bir zorluk ve nakliye personeli için fazladan enerji ve sonuç olarak maliyetin yükselmesi anlamına gelir. Aynı şekilde merdivenleriniz çok dar, eşyalarınız çok geniş olduğunda da aynı sorunla karşılaşılır.